• 30.11.2023
        • W środę 29 listopada, w greckiej scenerii, w towarzystwie bogów i bogiń przybyłych do naszej szkoły prosto z Olimpu, uczniowie naszej szkoły przygotowali wydarzenie podsumowujące tegoroczny wyjazd edukacyjny do Grecji w ramach programu Erasmus+.

Przed zgromadzoną publicznością uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami z pobytu za granicą, pokazali swoje prezentacje oraz rolki komputerowe przygotowane w trakcie warsztatów, pochwalili się znajomością tańców greckich.

Był i akcent edukacyjny. Nasze uczennice zaprezentowały krótką lekcję greki. Zabrakło tylko greckich filozofów. Pustkę wypełniła grecka muzyka. Na zakończenie uczniowie zorganizowali wyśmienity grecki poczęstunek.

To było naprawdę udane przedstawienie. Bo właśnie taka była nasza grecka przygoda.

• Rzecznik Praw Ucznia

• 27.11.2023
        • Rzecznikiem Praw Ucznia w wyniku głosowania została Pani Anna Kochańska - Polak.

• Z wizytą w Teatrze Wielkim

• 22.11.2023
        • W dniu 22.11.2023r. kl.1bLO udała się do Teatru Wielkiego i wzięła udział w doświadczeniu VR. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję docenić połączenie sztuki, nauki oraz zaawansowanych technologii. Przy wykorzystaniu tych narzędzi udali się w głąb ludzkiego ciała i poznali więzi jakie łączą go z makrokosmosem natury. A to wszystko za sprawą polskiej premiery EVOLVERA w ramach czwartej edycji BMW ArtClub.

• Spotkanie z prawnikiem

• 22.11.2023
        • Czy mogę bez zgody kolegi nagrywać go swoim telefonem? Czy grozi mi odpowiedzialność karna za umieszczanie wizerunku koleżanki w sieci? Jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z mojej działalnosci w sieci?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klas 1BL, 1Br, 1Tż, 3Tż, 5Tż oraz 2LO mogli uzyskać podczas warsztatów profilaktycznych, które w czwartek 16 listopada b.r. przeprowadził  w naszej szkole pan mecenas Grzegorz Bork.  Prowadzący przedstawił i omówił z  uczniami różne przykłady zagrożeń chyhajacych na nich we współczesnym świecie. W przystepny sposób wyjaśnił, jak unikać sytuacji problematycznych, a tym samym konsekwencji prawnych wynikajacych z zachowania niezgodnego z prawem. W czasie spotkania omawiane były m.in. takie zagadnienia jak: odpowiedzialność cywilna i karna nieletnich, ochrona praw konsumenta, dyskryminacja i mobbing, dobra osobiste i odpowiedzialność karna za ich naruszenie, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.  Wiedza teoretyczna podparta została konkretnymi przykładami z życia codziennego. To było bardzo ważne i potrzebne spotkanie. Okazuje się, że młodzi ludzie nie zawsze zdają sobie sprawę, że ich postepowanie w szkole i poza nią może być niezgodne z prawem i prowadzić  do przykrych konsekwencji.

• Rocznica Odzyskania Niepodległości

• 13.11.2023
        • Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 11.11.2023 roku /sobota/  delegacja młodzieży szkolnej wraz pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Nr 1 i opiekunem Panem Edwardem Braszkiewiczem brała udział we mszy świętej za ojczyznę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ożarowie Mazowieckim.

• SZKOLNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• 13.11.2023
        • 10.11.br. włączyliśmy się do akcji "Niepodległa do hymnu" oraz upamiętniliśmy ten szczególny dzień w dziejach historii Naszego kraju widowiskiem artystyczno-muzycznym "Pociąg do wolności" przygotowanym przez uczniów klas: 2 LO i 2 TŻ.  We fragmenty podniosłych utworów zostały wplecione pieśni patriotyczno-narodowe. Wspomniano ważne daty historyczne i przypomniano, czym dla każdego Polaka powinna być Ojczyzna, za którą nasi przodkowie przelewali krew...Całość widowiska zakończył koncert na trąbce wykonaniu Mikołaja z klasy 1 LB.

Agnieszka Konrad

• Akcja SZKOŁA PAMIĘTA

• 07.11.2023
        • Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji SZKOŁA PAMIĘTA. Działanie jest wyrazem szacunku dla życia i dokonań ludzi, którzy odeszli.

2 listopada kl.IIITŻ wraz z wychowawcą Lidią Kałużną i pedagogiem szkolnym złożyła kwiaty i zapaliła znicze na grobach: patrona szkoły Tony Halika i byłego nauczyciela wychowania fizycznego Andrzeja Jackowskiego.

Na zawsze zostaną w naszej pamięci.

Lidia Kałużna

• Akcja „Pamiętamy”

• 02.11.2023
        • W ramach akcji  „Pamiętamy” uczniowie klas  II LO i IV TH wraz z wychowawcami Panią Anną Topolską i  Panem  Edwardem  Braszkiewiczem odwiedzili i zapalili znicze na miejscach pamięci narodowej  w Ożarowie Mazowieckim w dniu 30.10.2023 roku.