• ZS Nr 1 z Akredytacją Erasmus+ na lata 2023-2027!

• 23.02.2023
        • Z radością informujemy, że Nasza Szkoła otrzymała Akredytację w sektorze Edukacja Szkolna w ramach programu ERASMUS+.

W ramach projektu nasi uczniowie będą mieli możliwość doskonalenia języka obcego oraz rozwoju osobistego podczas wyjazdów do szkół partnerskich za granicą. Projekt przewiduje również wyjazdy grupy nauczycieli na zagraniczne szkolenia metodyczne.

• Spotkanie z gen. bryg. Andrzejem Pawlikowskim

• 07.02.2023
        • Dnia 7 lutego 2023r. uczniowie kl.IIITH i IVTŻ4 wraz z p.A.Kochańską-Polak oraz p.Wioletą Krause-Badur wzięli udział w  wykładzie zorganizowanym przez Akademię Sztuki Wojennej nt. " Zapewniania bezpieczeństwa najwyższym osobom w państwie i obiektom im służącym". Miejsce spotkania: Centrum Kultury w Błoniu. Wykład został wygłoszony przez  gen. bryg. Andrzeja Pawlikowskiego - byłego szefa Biura Ochrony Rządu. Wydarzenie było powiązane z przedstawieniem oferty edukacyjnej Akademii.

A.Kochańska-Polak

• Lutowe lekcje biblioteczne

• 07.02.2023
        • Przyjaźń jest najpiękniejszym ze wszystkich prezentów, jakimi możemy zostać obdarowani, aby szczęśliwie ukształtować swoje życie -Epikur

Cios spadnie wcześniej czy później, a na razie trzeba się cieszyć każdym najmniejszym drobiazgiem. Byle to trwało jak najdłużej.-Sylvia Plath

Żyjemy w świecie wielu sprzecznych wskazań i przeciwstawnych wartości, trudnych nie tylko dla dzieci i młodzieży... Jak poruszać się w gąszczu różnych ludzkich spraw i interesów, by dobrze przeżyć życie? I co to znaczy – dobrze? Czy być człowiekiem uczciwym, czy człowiekiem sukcesu – za każdą cenę? Czy mądrość polega na tym, by postępować przyzwoicie i z szacunkiem, czy żeby nie dać się złapać na przekrętach? Być skromnym – czy popularnym, uczciwym – czy skutecznym?    Lepiej być czy mieć? Czy wartość przyjażni lub  życzliwości dzisiaj istnieje?

NIECH ŻYJE RADOŚĆ I PRZYJAŹŃ! Takie hasła, a przede wszystkim wartości towarzyszyły nam podczas lutowych lekcji biliotecznych. Przekonaliśmy się- a raczej utwierdziliśmy w przekonaniu-że chociaż tyle dookoła się zmienia, czas biegnie tak szybko, ale jednak to, co istotne nie przemija: zawsze warto kierować się wartościami szacunku, empatii, życzliwości czy przyjaźni.

Jak zwykle nie obyło sie bez ciekawej wymiany zdań, znakomitej współpracy, wielu uśmiechów i powodów do radości wsód klas : III TŻ, III TH i I LO.