• FINAŁY WIOSENNEGO TURNIEJU STRZELECKIEGO

• 17.06.2022
        • W dniu 2 czerwca odbyły się finały Wiosennego Turnieju Strzeleckiego
          o tytuł najlepszego strzelca wiosny i roku szkolnego 2021/2022.

Po zaciętych, ale sportowych zmaganiach, a nawet dogrywkach wyłoniono MISTRZÓW strzeleckich:

- w grupie dziewcząt:

GARGAS EWELINA TH – 79 pkt - mistrz strzelecki;

RUUTKOWSKA EWELINA – I TŻ – 78 pkt;

- grupie chłopców:

KRUK MACIEJ – I TŻ – 78 pkt – mistrz strzelecki;

WALERIAN JAKUB – II TŻ – 78 pkt;

MŁODKOWSKI STANISŁAW – III TŻ/4 – 78 pkt;

KUZNIETSOV OLEKSANDR – II TH – 78 pkt;

KUZMENKO DENYS – I TŻ – 77 pkt;

POŁAWSKI KACPER – II TH – 76 pkt;

KOBZA-ORRŁOWSKI ADAM – II TŻ – 73 pkt;

SĘDROWSKI PATRYK – II TH – 71 pkt.

Wszyscy zawodnicy pogratulowali sobie sukcesów strzeleckich. Na mój wniosek Rada Szkoły ufundowała w/w uczniom pamiątkowe puchary i medale.

Ponadto dwoje uczniów zostanie wyróżnionych medalami pamiątkowymi za aktywny udział i propagowanie honorowego krwiodawstwa w szkole:

BADOWIEC Julia i SZCZEPANIAK Michał – oboje z III TŻ/4

• MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY „WŁĄCZ ŻYCIE”.

• 01.06.2022
        • Powiat Warszawski Zachodni i Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego planowali zawody tego typu od września 2021 roku. Uczniowie przeszli fachowe przeszkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych ratowników medycznych. Pandemia i inne przedsięwzięcia organizacyjne oddalały terminy. Po zakończeniu nauki, ubyli najlepiej wyszkoleni absolwenci. Przypadki losowe spowodowały, że zamiast dwu drużyn trzeba było organizować na szybko jedną.

Ostatecznie 27 maja br. wystartowała nasza najlepsza drużyna ratowników, a właściwie ratowniczek w składzie: Julia BADOWIEC, Martyna BURDZIŃSKA, Wiktoria BUJAK, Natalia BOGUSZ i Ewelina GARGAS.
          Dziewczyny dzielnie walczyły o zasłużone punkty z uczniami klas ratowniczych i ostatecznie zajęły III miejsce z niewielką różnicą punktów.

Jako kierownik drużyny, serdecznie Wam dziękuję za sportową postawę i nieugiętą wolę walki./ Pokazałyście, że nie jesteście wcale gorsze. A doświadczenie zapunktuje w przyszłym roku.

Stanisław Cywiński.

• TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I DOBRYCH RELACJI

• 01.06.2022
        • W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować nie dzień, ale cały tydzień pod hasłem: „ Życzliwości i uprzejmości nigdy za wiele.”

Jest to święto, które można obchodzić, nie robiąc nic szczególnego – wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów. „Życzliwym być – to jest prosta sprawa… Życzliwym być – każdemu wypada…” – pod takim hasłem Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole obchody Tygodnia Życzliwości. Z tej okazji przesyłaliśmy sobie słoneczne uśmiechy, okazywaliśmy gesty dobroci, rozmawialiśmy o dobroci, zasadach kulturalnego zachowania, okazywaliśmy sobie życzliwość.

Każda klasa wykazała wspaniałą inicjatywę związaną z życzliwością i tak powstawała ściana życzliwości, do której można było przypiąć karteczkę z ciepłym słowem skierowanym do wybranej osoby lub grupy. Przygotowane zostały stanowiska kulinarne, na których można było obdarować kogoś samodzielnie udekorowaną muffinką, podać witaminowy koktajl komuś, kogo lubimy albo sprawdzić się w qiuzach, zagadkach o życzliwości. Nie zabrakło też aktywności sportowych i współpracy z nimi związanych.

A uwieńczeniem tych zadań było wspólne piknikowanie przy kiełbasce, muzyce, grach planszowych i ruchowych.

Na co dzień, goniąc za różnymi sprawami, zapominamy czasem o takich gestach i zwykłym uśmiechu. A przecież, obdarowując życzliwością, sami doświadczamy przyjemności. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą wypuścimy w świat, do ludzi, wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Promujmy zatem życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra na różnych płaszczyznach codziennie, nie tylko od święta.

Z życzeniami życzliwości,

Kinga Wojcieszek