• DZIEŃ KOBIET I MĘŻCZYZN

• 28.03.2023
        • Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.” (Antoni Czechow)

8 marca już od ponad 100 lat w wielu krajach całego świata obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Tego dnia uznawane są zasługi wszystkich kobiet bez względu na różne podziały. Pierwszy Dzień Kobiet obchodzony był 28 lutego 1909 w Nowym Jorku. Wtedy to kobiety protestowały przeciwko złym warunkom pracy. Dzień ten to wyraz szacunku dla płci pięknej i dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami lub innymi podarunkami.

Dwa dni później, czyli 10 marca, obchodzimy Dzień Mężczyzny. Tradycja obchodzenia tego święta została zapoczątkowana w 1999 i jest praktykowana w ponad 80 państwach.

W związku ze zbliżonymi terminach świąt  w naszej szkole też obchodziliśmy je razem.

Tego dnia składaliśmy sobie piękne życzenia, obdarowywaliśmy się kwiatami i słodkimi upominkami przygotowanymi przez SU. A na długiej przerwie na osłodę tego dnia przygotowaliśmy owocowo-słodki stół oraz ciepłe herbatki dla każdego:)

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc finansową w realizacji tych obchodów.

Anna Topolska wraz z SU

• Wyniki konkursu wiedzy o patronie szkoły Tony Haliku

• 28.03.2023
        • Dnia 02.03.2023 r. /czwartek/ w Zespole Szkół Nr 1 odbył się konkurs wiedzy o patronie szkoły Tony Haliku. Zwycięzcami konkursu zostały następujące uczennice:

1. Kataryna Korunowa
          2. Anastasiia Yaskilianina
          3. Majka Fronczak

Mistrzyniom wiedzy gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności.

Organizatorzy konkursu,

• KREATYWNE WALENTYNKI-ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

• 28.03.2023
        • W konkursie na ciekawy prezent walentynkowy albo oryginalne danie zwyciężyła

Marta Jaworska z klasy I TŻ5.

Gratulacje!

Anna Topolska wraz z SU

• ŚWIAT OCZAMI NIEWIDOMYCH-WYJAZD DO OŚRODKA W LASKACH

• 02.03.2023
        • Klasa 1 LO w piątkowy poranek wybrała się na warsztaty przygotowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej. Położony jest on w otulinie Puszczy Kampinoskiej, w Laskach koło Warszawy.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak osoby niewidome radzą sobie w codziennym życiu- na pozór prostych czynnościach, jak spędzają czas wolny i korzystają z nowoczesnych technologii.

Wyjazd był niewątpliwie ważną lekcją życia społecznego i skłonił do refleksji, że czasem, to, co mamy, jest bardzo wartościowe...

• DZIEŃ PIZZY W HALIKU

• 02.03.2023
        • 9 lutego to dzień, który każdy miłośnik pizzy na całym świecie powinien na stałe wpisać do swojego kalendarza. Pizza to jedno z najpopularniejszych dań, a jej rodzajów i możliwości podania znajdziemy mnóstwo. Jej miłośników stale przebywa. Pizza, którą znamy w dzisiejszej postaci, to ikona włoskiej kuchni – pochodzi z Neapolu – kulinarnego centrum południowych Włoch, chociaż niektórzy twierdzą, że :

O dziwo pizza nie pochodzi z Włoch. Jej początków można szukać w starożytnej Grecji gdzie popularne były placki plangutos, czyli cienkie ciasto na które nakładano różne dodatki.

Włochy mogą poszczycić się tym, że właśnie tam pojawiło się pierwszy raz słowo pizza. Było to już w okresie średniowiecza, a samo słowo mogło pochodzić od picea (chleb z pieca). Pierwsza pizzeria powstała w Neapolu w 1830 roku i istnieje do dziś, jest to Antica Pizzeria Port’Alba.”

Od rana w naszej szkole unosił się niepowtarzalny aromat tego dania. Każda klasa szykowała własną, ulubioną jej wersję, a na amatorów pizzy czekały też zagadki i qiuzy przygotowane przez szkolny samorząd.

Dziękujemy Pizzerii Da Vinci w Warszawie, a zwłaszcza p. Joli Braszkiewicz,za oferowanie nam ciasta na pizzę.