• 7 PIKNIK KRWIODAWSTWA „DAR SERCA” Czyli ŻYJ ZDROWO! ODDAJ KREW I ZBADAJ SIĘ!

• 25.04.2022
        • Honorowy Krwiodawco - przyjdź w dniu 7 maja br. w godzinach 10.00 – 15.00 na parking przed Starostwem i podziel się swoją cząstką krwi. Krwiobus będzie czekał na Ciebie.
          Czekają na Ciebie również atrakcje na 7 Pikniku Dar Serca, które znajdziesz tu dla siebie.

Ponad to członkowie Młodzieżowego Klubu PCK-HDK mogą otrzymać legitymacje członkowskie. Musisz posiadać małe zdjęcie oraz podać daty i ilości oddanej krwi.

Czekamy również na uczniów – wolontariuszy, którzy będą obsługiwali stoisko promocyjne naszej szkoły oraz pomagą organizatorom w zabezpieczeniu Pikniku.

Szczegóły znajdziesz na załączonym plakacie i u Prezesa Klubu PCK-HDK p. St. Cywińskiego

• SŁODKI WTOREK W HALIKU

• 19.04.2022
        • 12 kwietnia br. nie był zwyczajnym czwartkiem…Samorząd Uczniowski  zorganizował obchody szkolnego Dnia Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy. Jej smak i aromat znany jest od wieków, dostarcza  witamin, żelaza, magnezu, a przede wszystkim niebiańskiej przyjemności. W tym roku -już po raz kolejny- postanowiliśmy uczcić Dzień Czekolady. W tym roku na szczęście pandemia nie pokrzyżowała nam planów.

Już od rana na uczniów szkoły im. T. Halika w Ożarowie Mazowieckim czekały quizy, a za trafne odpowiedzi - niespodzianki. Były także degustacje czekoladowych pyszności, które umiliły nam ten dzień jeszcze bardziej. Tego dnia również ,,brązowy kolor ubrania zwalniał od pytania’’.

Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie na wypiek najlepszego ciasta czekoladowego. Na stoły trafiły murzynki, muffiny, brownie- oczywiście wszystkie czekoladowe! Jury oceniało pomysłowość wykonania, walory kulinarne i estetyczne. Wszyscy kucharze otrzymali nagrody za słodkie wypieki, które później degustowali  uczniowie szkoły oraz nauczyciele.

Ten dzień nie zapisałby się wielkim literami na kartach historii naszej szkoły, gdyby nie wspaniałomyślność, wielka życzliwość i serce naszych sponsorów. Pragniemy serdecznie podziękować:  Delikatesom u Bogusi, Cukierni Markiza oraz bankowi Millenium z oddziałem w Ożarowie Mazowieckim. Dzięki ich hojności mogliśmy ten dzień spędzić wyjątkowo…słodko, a uczniowie otrzymali wspaniałe prezenty i mieli możliwość degustacji słodkości. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę - do zobaczenia za rok! Było baaadzo pysznie!

Anna Topolska,

Przewodnicząca Samorządu Szkoły

• KULTURALNA SOBOTA Z TEATREM

• 12.04.2022
        • 2 kwietnia miłośnicy dobrej rozrywki udali się na spektakl do pobliskiego Domu Kultury w Zielonkach Parcelach. Obejrzeliśmy komediowe przedstawienie „Randka w bistro”.

Oto wrażenia niektórych odbiorców:

Dnia 2.02.22 udało mi się wyskoczyć z codziennej rutyny i pójść do teatru. Spektakl, na który się wybrałem, nosi nazwę ,,Randka w Bistro”. Jego scenarzystą jest Marzanna Graff, która też jest aktorką grającą w tym dziele. Grają z nią również Aleksander Mikołajczak i gościnnie Kasia Wincza.
          Spektakl bardzo mi się podobał. Była w nim ogromna ilość śmiesznych żartów. Aktorzy bardzo dobrze odgrywali swoje role, czego przykładem jest Aleksander Mikołajczak wcielający się w rolę Pana Tadeusza- miłego staruszka umawiającego się na randki w Bursztynowym Bistro.

Bardzo ważną rolę gra tez scenografia, która jest bardzo dobrze wykonana. Na zwrócenie uwagi zasługuje tez świetna muzyka. Piosenki śpiewane przez Kasię Wincza niewiarygodnie pasują do tej sztuki.
          Podsumowując, sztuka o tytule ,,Randka w bistro” jest według mnie nadprzeciętnie śmieszną komedią, na którą bardzo gorąco polecam się udać w wolnym czasie.

Max Grotkiewicz, klasa II TŻ

2 kwietnia 2022 roku udaliśmy się do Teatru wraz z moimi przyjaciółmi oraz nauczycielami do Domu Kultury Zielonki – Parcele. Reżyserem przedstawienia jest Karol Stępkowski, a w rolach głównych wystąpili lubiani aktorzy – Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak. Gościnnie wystąpiła Kasia Wincza. Przedstawienie trwało 2 godziny. Spektakl był zaskakujący i bardzo zabawny. Niewątpliwie o jego wartości decyduje doborowa obsada, która świetnie wszystkich rozbawiła. Muzyka była dobrze dobrana do spektaklu. Gra Marzanny Graff wcielenie się w kilka kobiet było mocnym wyzwaniem, lecz sprostała mu doskonale. Pan Aleksander również w roli Pana Tadeusza świetnie grał i rozbawił wszystkich. Nastrój, który panował, podobał mi się – było przyjemnie i wesoło.

Przedstawienie dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń, dało wiele do myślenia i przekonało, że dobry aktor – nawet mniej znany – może zachwycić swoją klasą.

Natalia Leśniewicz, klasa II TŻ

W maju następny spektakl dla miłośnik dobrej sztuki.

Zapraszamy!