• Zimowy Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o puchar „Wielkiego BOBRA”.Zimowy Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o puchar „Wielkiego BOBRA”.

• 05.01.2022
        • Po wielotygodniowych zmaganiach strzeleckich uczniów naszej szkoły, w dniu 15.12.br. wyłoniono najlepszych strzelców wśród dziewcząt i chłopców.

Mistrzem strzeleckim okazał się Łukasz Woldon z 4TŻ, który uzyskał 83 pkt na 100 możliwych. Jednocześnie zdobył puchar – maskotkę „Wielkiego Bobra”.
          Wśród dziewcząt, wszystkie z 4TŻ uzyskały następujące miejsca:
          1. Kamila WITAN – 77pkt.
          2. Emilia SIMBOROWSKA – 73pkt.
          3. Klaudia WIECZOREK – 68pkt.
          4. i 5. Anna FEDOROWA Karolina KULESZA – po 61pkt.
          Wśród chłopców pozostałe miejsca zajęli:
          2. i 3. Daniel GÓRSKI i Daniel WILKOWSKI z 4TŻ – po 78 pkt.
          4. Patryk SĘDROWSKI z 2TH – 72pkt.
          5. Kacper POŁAWSKI z 2TH – 65pt.
          W klasyfikacji generalnej – zwyciężyli uczniowie z klasy 4 TŹ, a na drugim miejscu uplasowali uczniowie z klasy 2 TH

Wszyscy wyróżnieni strzelcy zostali dodatkowo nagrodzeni świątecznymi słodyczami.

Zapraszam wszystkich uczniów do dalszych treningów strzeleckich i kolejnego turnieju w maju 2022 r.

• 100 lecie Młodzieżowych Klubów PCK – HDK

• 05.01.2022
        • W bieżącym roku mija 100 lat utworzenia Młodzieżowych Klubów PCK – Honorowych Dawców Krwi. Twórcą i pierwszym Prezesem powstałych klubów był gen. Józef Haller.

Z okazji tej rocznicy, w dniu 16 grudnia br., odbyło się w Starostwie uroczyste posiedzenie Zarządu Powiatowego PCK. Wręczono odznaczenia i medale pamiątkowe nadane przez Zarząd Krajowy PCK członkom i organizacjom przodującym w działalności Młodzieżowym Klubów PCK – HDK.

Nasz Młodzieżowy Klub PCK – HDK „Kropla życia”, za swoją aktywność
          w honorowym krwiodawstwie, został wyróżniony medalem pamiątkowym.
          Prezesa naszego Klubu Stanisława Cywińskiego, za aktywne kierowanie szkolnym Klubem, wyróżniono „Odznaką Honorową PCK IV stopnia”.

Jednocześnie witam w naszym gronie nową krwiodawczynię Annę Fedorową,
          która w bieżącym miesiącu, wraz z Danielem Wilkowski oddali po 450 ml
          cennej i młodej krwi

Serdecznie gratuluję byłym i obecnym członkom naszego Klubu. Zachęcam do obywatelskiej i społecznej postawy w ratowaniu osób chorych i będących w potrzebie. Podziel się cząstką siebie i uratuj drugą osobę.

Prezes MK HDK – Stanisław Cywiński

• Dzień Herbaty

• 05.01.2022
        • Dziś w naszej szkole królował aromat herbaty cytrusów, malin, żurawin i innych zapachów... A wszystko to za sprawą Dnia Herbaty, który obchodzony jest 15 grudnia (choć wiele krajów obchodzi go również 21 maja).

Anna Topolska wraz z Samorządem Szkolnym

• II ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

• 05.01.2022
        • 15.12. br. już po raz drugi mieliśmy okazję do zaprezentowania talentów kulinarnych i artystycznych naszych uczniów. Podczas zebrań rodzice mogli podziwiać świąteczne rękodzieło swoich dzieci oraz spróbować ciastek i ciasteczeczek w ich wykonaniu.

Do zobaczenia za rok!

Anna Topolska wraz z Samorządem Szkolnym