• Informujemy społeczność szkolną, że w dniu 26 lutego 2016 roku reaktywował się Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi - "KROPLA ŻYCIA".

Akces członkowstwa do Klubu złożyło dwoje nauczycieli i 29 uczniów z klas II, II i IV obu techników Zespołu Szkół (wszyscy uczniowie są pełnoletni lub kończą 18 rok życia w bieżącym roku).

Wybrano  pięcioosobowy Zarząd Klubu HDK w składzie:

1. Przewodniczący Klubu - koordynator - Stanisław CYWIŃSKI -  nauczyciel EdB,

2. Zastępca przewodniczącego - Mateusz JAWORSKI - uczeń klasy III TH.

3. Sekretarz - Kamil JASIŃSKI - uczeń klasy III TH,

4. Członek Zarządu - Patrycja GERMEL - uczennica klasy IV TŻ,,

5. Członek wspierający - Jolanta ZAWIELAK-BUZE - nauczycielka języka nienieckiego.

Na zebraniu założycielskim, członkowie Szkolnego Klubu HDK zobowiązali się do

1. uczestniczenia w szkolnych, miejsko-gminnych i powiatowych akcjach krwiodawstwa,
          2. współpracy z fundacjami prowadzącymi Bazy Dawców Komórek Macierzystych,
          3. promowania Zespołu Szkół poprzez udział w akcjach HDK.

W Klubie HDK mamy trzech aktywnych członków, tj.:

1. Mateusz JASIŃSKI - 1350 ml. oddanej krwi, w tym 16.02. 2016r. - 450 ml;
          2. Kamil JASIŃSKI - 450 ml, w tym 20.02.2016r. - 450 ml;
          3. Patrycja GERMEL - 250 ml, w tym 20.02. 2016r. - 250 ml.

Pozostali uczniowie zobowiązali się oddać krew, po przeprowadzeniu badań lekarskich, w rejonowych stacjach krwiodawstwa.

Szkolny Klub HDK podjął zobowiązanie uczestniczenia w powiatowej akcji honorowego krwiodawstwa w dniu 25 czerwca 2016 roku.

Szczegółowe informacje o zasadach honorowego krwiodawstwa możecie przeczytać na szkolnej stronie, w zakładce "Szkolny Klub HDK - KRoPLA ŻYCIA".