• Spartakiada Szkół Gastronomicznych na Mazowszu

• 27.02.2018
        • Dnia 28.09.2017r., uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w Spartakiadzie Szkół Gastronomicznych na Mazowszu, która odbyła się w                      ZS im. S. Konarskiego przy ul. Okopowej w Warszawie. Spartakiada odbywała się pod patronatem Marszalka woj. Mazowieckiego i Kuratorium Oświaty.     Polegała na zaprezentowaniu umiejętności i wiedzy uczniów w formie luźnej zabawy i przyjemnej rywalizacji. Konkursy obejmowały tematy gastronomiczne i hotelarskie połączone z aktywnością fizyczną. W konkursie uczestniczyli uczniowie z klas II TŻ , II TH, III TŻ . W rezultacie zajęliśmy II miejsce, a uczestnikom Spartakiady wręczono dyplomy i nagrody  rzeczowe w postaci piłek, koszulek oraz długopisów.

• Grudniowe warsztaty kulinarne

• 11.02.2018
        • W dniu 15 grudnia 2017r. odbyły się Warsztaty Kulinarne z serii Mikser kulinarny w ramach projektu Szef dla młodych talentów w Akademii Inspiracji Makro w Warszawie.

Tematem przewodnim spotkania były

Ryby w kontekście nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

W programie był m.in.:

*edukacyjny pokaz kulinarny poprowadzony przez Cezarego Powałę i Michała Grzywacza – szefów kuchni pokazowej w hali MAKRO nr 1 w Warszawie,

*prezentacja produktowa Piotra Zycha, starszego specjalisty ds. ryb w MAKRO Polska,

* prelekcja o sommelierstwie wodnym Matiasa Glusmana, eksperta Coca-Coli

test wiedzy i mini-konkursy, w których do wygrania: nagrody – w tym tygodniowe staże oraz gadżety.

Dwie uczennice Dagmara Mikołajczyk i Weronika Palacz wygrały kitle kucharskie w teście wiedzy kulinarnej

Środa 15.05.2024
    • Mapa